Servis: Jak udržet PC dlouho mladé a na špičce výkonu

Jak udržet PC dlouho mladé a na špičce výkonu

„Počet tranzistorů, které mohou být umístěny na integrovaný obvod, se při zachování stejné ceny zhruba každých 18 měsíců zdvojnásobí.“ Tak zní Moorův zákon. Počítače zkrátka stárnou až neúprosně rychle. Co s tím?

Tahle otázka nás provází léta a trápila nás hodně už v dobách, kdy jsme si stavěli PC pro sebe a občas pro známé. Radost z nové technologie, nadšení z výkonu při spuštění sestavy s novým procesorem či grafickou kartou a pocit, že máme to nej, co v dané kategorii aktuálně existuje. A po pár měsících, nejdéle po roce, už jsou tu pochybnosti. Hmm, AMD vydalo nový rychlejší procesor, levnější než ten, který jsme si dali do sestavy před rokem my. A Nvidia má minimálně šest GPU, které překonají tu naši. Ještě pořád můžeme přetaktovat a dostat se na stejný výkon jako slibují ty novinky. Ale  co pak dál? Definitivně už nemáme to nejlepší na trhu. Máme investovat do novějších technologií? Jenže to to budeme muset rozebrat, přestavět a stejně tu za pár měsíců bude nová generace, kterou už nepobere náš motherboard…

Teď stavíme luxusní PC na zakázku. A své zákazníky chceme výše popsaného trápení ušetřit, co to jen jde. Proto nedodáváme jen produkt, ale i službu. K prodávaným luxusním sestavám nabízíme i luxusní servis. Servisem v tomhle případě nemyslíme IT servis ani klasický PC servis pro rozbité komponenty, ale širokou škálu služeb zaměřenou na péči o luxusní sestavu, kterou si od nás zákazník zakoupil. Náš „elixír mládí“ pro PC má tři složky: 1. nejnovější technologie, 2. pravidelná údržba, 3. průběžné omlazování.

1.Nejnovější technologie

Stavíme vždy z top komponentů s nejnovějšími technologiemi a optimalizujeme buildy na výkon. Obsah sestav, které máme v nabídce, průběžně aktualizujeme podle vývoje na trhu. Sestavy, které od nás odcházejí k zákazníkům, mají díky tomu samy o sobě potenciál udržet se svým výkonem dlouho mezi špičkou. Můžeme říct, že i bez dalších zásahů (teď nemluvíme o nutné údržbě) rozhodně nebudou svého uživatele v ničem brzdit ani několik let po zakoupení.

2. Pravidelná údržba

Kdo chce udržet své PC dlouho mladé, musí mu věnovat pravidelnou péči. Tahle složka elixíru není čistě jen na nás, protože základní údržbu a hlavně správu software si každý majitel sestavy musí zajistit sám. My v tom našim zákazníkům poskytujeme maximální podporu. Podrobné informace o nutné péči ze strany zákazníka jsou součástí manuálu, který předáváme spolu s postaveným PC. Součástí našeho servisu pak je pravidelná specializovaná kontrola stavu hardware na místě u zákazníka a kontrola nastavení obslužného software komponentů (většinou na dálku přes vzdálenou plochu). Ke každé sestavě vedeme Kartu počítače, což je obdoba servisní knížky auta. Obsahuje veškeré informace o komponentech, provedeném servisu a automaticky hlídá lhůty, kdy je potřeba sestavu zkontrolovat.

3. Průběžné omlazování

Poslední, avšak zcela klíčová složka elixíru počítačového mládí. Pokud chcete, aby byla vaše sestava pořád na špici výkonu, který umožňují nejnovější technologie, je třeba průběžné obměny klíčových komponentů. I s tím pomáhá náš servis. K sestavě, kterou si od nás koupil, nabízíme jejímu majiteli luxus nemuset se starat o výběr, nákup, zapojení a nastavení nových komponentů. Denně sledujeme, co se děje v technologiích. Jsme trochu jako šachisti. Máme v hlavě naše buildy a přemýšlíme, jak to dál nejlépe zahrát s novými komponenty. Komponenty vybereme z aktuální technologické špičky s ohledem na parametry jeho sestavy. Postaráme se o výměnu komponentů v sestavě přímo u zákazníka. Odladíme nastavení nových komponentů. A dokonce zprotředkujeme i prodej původních komponentů, takže se zákazníkovi část investice vrátí zpět. Díky svým zkušenostem a znalostem šetříme zákazníkům čas a v mnohých případech i nervy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.